Cyklotrialové hry mládeže / Trial Youth Games 2014

2014_YG_logo.jpg(11 kb)

…nebojte se zkusit UCI!

Seriál čtyř závodů v cyklotrialu pod patronátem Českého svazu cyklistiky přináší dětem a mládeži ve věku 6 až 16 let možnost vyzkoušet si trial podle pravidel UCI. Soutěže jsou otevřeny všem: zkušeným jezdcům i novým zájemcům o trialový sport. Termíny závodů mimo soutěže federace BIU poskytují skvělou příležitost nezávazně si zkusit "ten druhý" trial - i když my říkáme, že trial je jen jeden.

Termíny závodů

 • celkové výsledky seriálu

  První tři závody jsou nominační pro účast na světových Hrách mládeže UCI (mládežnická obdoba mistrovství světa), které se konají 2. 8. 2014 v polském Zawiercie. Kritéria pro nominaci podrobně zde, program závodu najdete na stránkách UCI. Průběžné výsledky s nominovanými jezdci jsou zde.

  Věkové kategorie

  Seriál je vypsán v následujících kategoriích s barevným značením dle UCI:

  Licence a startovné

  Pro účast v jednotlivých závodech není nutná žádná licence a jezdci neplatí ani startovné. Kdo však chce, aby se jeho výsledky započítaly do nominace a do celkového vyhodnocení seriálu, musí mít vystavenu licenci Českého svazu cyklistiky. Roční licence stojí 300,- Kč a lze ji vyřídit v kterémkoliv klubu registrovaném v ČSC nebo si podat žádost na některém ze závodů seriálu.

  Pravidla a hodnocení

  Závody se jedou podle pravidel trialu UCI. Hlavní rozdíly oproti BIU pravidlům jsou následující: trestný bod dostanete i za dotek země nebo překážky pedálem či ližinou, na druhé straně ale máte na průjezd sekcí 2,5 minuty a při překročení času dostáváte 1 trestný bod za každých 15 vteřin. Na každém závodě bude postaveno 4 až 5 sekcí, které se pojedou na tři kola. Vítězi jednotlivých soutěží budou odměnění věcnými cenami. Jezdcům s licencí jsou body z každé dílčí soutěže navíc započítávány do celoročního rankingu, na základě kterého budou na závěrečné soutěži seriálu vyhlášeni a odměněni celkoví vítězi Cyklotrialových her mládeže 2014.

  Pravidla trialu podle UCI najdete v českém překladu zde.


  NAVRCHOLU.cz