Aktuální informace

 Filtrovat:     klubové informace    Biketrialová revue    BIU závody    UCI závody    ostatní články

Nová verze webu

Po čtyřech letech provozu stránek biketrial-olomouc.cz jsme se rozhodli přejít ze statického webu na redakční systém. Co si slibujeme, že přinese nového? Snazší vyhledávání v archivu článků a příspěvků, možnost komentářů k jednotlivým článkům, modernější vzhled. Co by naopak mělo zůstat při starém? Aktuální obsah sledující dění na české i světové biketrialové scéně.

Na nový web budete automaticky přesměrováni z adres "www.biketrial-olomouc.cz", "biketrial-olomouc.cz", pokud ne, najdete jej na adrese new.biketrial-olomouc.cz.

28.12.2014, RJ

Šťastné a veselé vánoce

Přejeme všem našim členům, příznivcům i čtenářům tohoto webu klidné a pohodové svátky vánoční.

22.12.2014, RJ

Nová revue vychází ještě letos

Nové číslo Biketrialové revue má sice datum vydání leden 2015, ale na rozdíl od všudypřítomného zpoždění u nás máme zrychlení a proto je k dispozici již teď. Kromě hlavního článku o exhibičních vystoupeních se v ní dočtete třeba o příchodu nástupce pneumatik Try All nebo o tom, jak se měří geometrie trialových rámů. Revue s pořadovým číslem 17 pro vás jako obvykle k dispozici zdarma, tentokrát díky příspěvku Máry Trynera a jeho FUNTownu. Děkujeme ale i všem ostatním, kteří její vydávání během celého roku podpořili - AMK Hamry, Metan trials, Lukáš Buriánek, parta z Blanska a další. Díky moc!

22.12.2014, RJ

Už jste si koupili diář na nový rok?

Pokud už máte diář na rok 2015, můžete si do něj začít zapisovat biketrialové akce. První z nich je olomoucký Zimní závod, který se koná 24. ledna v oblíbené hale na pevnůstce. Propozice budou zveřejněny na těchto stránkách. Druhou akcí je též zimní, astronomicky vzato však již jarní závod 21. března v hale v Prusicích u Kostelce. No a zatřetí si zapište, že v termínu 16. až 19. dubna proběhne opět jarní soustředění v Ochoze u Konice, které stejně jako v minulých letech bude otevřeno i pro mimoolomoucké zájemce (do naplnění kapacity ubytování).

Stihli jste si všechno poznamenat? Je to ale všechno až za dlouho a chtěli byste nějakou akci dřív? Tak se vydejte tuto sobotu do Brna.

17.12.2014, RJ

Nová mezinárodní pravidla 2015: přehled změn

BIU zveřejnila novou verzi mezinárodních Technických pravidel (sportovní řády) platných pro rok 2015. K prostudování v angličtině zde, stručný přehled novinek a změn najdete v následujícím článku.

Kalendář soutěží je zatím jen předběžný a je potřeba počkat na vydání oficiálního rozpisu jak zahraničních, tak domácích závodů.

15.12.2014, RJ

Valná hromada BIU - hlavní závěry a novinky

Zatímco se členové našeho klubu rozverně bavili na skautské základně v Domašově (vás ostatní bychom tam rádi někdy v budoucnu také pozvali třeba na soustředění, v okolí jsou super terény pro trial, mtb, běžky, pěšky i kanoistiku, bohužel právě proto je tam prvni vhodný volný termín až za dva roky v dubnu), tak v Praze se ve vší vážnosti konala valná hromada BIU. Byla zde přijata řada rozhodnutí, která dle názoru zúčastněných přinesou užitek budoucnosti biketrialu. Hlavní téma byla implementace "nové vize" do technických pravidel, podrobnosti budou zveřejněny a vysvětleny v nejbližších dnech na oficiálních stránkách BIU, to podstatné si ale na našem webu můžete přečíst česky už dnes.

8.12.2014, RJ

Fotky z Mikuláše a trénink s cukrovím

Na rajčatové galerii je první část fotek z mikulášské besídky v Domašově, zbytek vzápětí doplnil Kuba. Letos byla trojice Mikuláš, Čert a Anděl zvláště vydařená, děkujeme moc, rezervujte si rovnou i termíny 2015, 2016, 2017 a tak dále... :-) Kromě spousty dobrých a s přibývající večerní hodinou stále lepších námětů na společné akce klubu padl v neděli ráno i návrh přinést na poslední předvánoční trénink 22.12. nějaké cukroví, případně doplnit svařákem. Návrh přijímáme a tímto se dává na vědomí.

7.12.2014, RJ

Biketrial revue č.16

Pravidelný měsíčník ze světa biketrialu a cyklotrialu je z tiskárny venku a vy, kdo jej máte objednaný, jej budete mít brzy uvnitř svých poštovních schránek. Přehled obsahu nejen tohoto čísla najdete zde.

V seznamu hal, ve kterých můžete v zimě trénovat, jsem zapomněl uvést halu v Brně - letos ji najdete na adrese Křižíkova 68f a veškeré podrobnosti jsou uvedeny na facebookové stránce Trial in Brno.

3.12.2014, RJ

Kalendář soutěží 2015

Je tu první verze kalendáře soutěží UCI & ČSC na příští sezonu. Mezinárodní závody mají své termíny pevně dané, u domácích soutěží jsou některá data zatím v jednání a nelze proto vyloučit drobné změny.

27.11.2014, RJ

Čas valných hromad

V sobotu 22. listopadu proběhne v Praze valná hromada ÚAMK. Ve zprávě o činnosti přednesené prezidentem ÚAMKu Oldřichem Vaníčkem na již proběhlé regionální VH bylo kromě úspěchů automotoklubu zmíněno také stále složitější zajišťování financí na činnost a na sport. Nemotorové sporty, kam kromě biketrialu dále patří bikros a minikáry, byly i díky úspěchům české biketrialové reprezentace označeny za výkladní skříň ÚAMKu. Pochvalu jsme dostali též za práci s mládeží. Je dobře, že přes zdánlivě nelogické spojení biketrialu s automotoklubem má náš sport své místo mezi automobilovým sportem, motocyklovým sportem, mototuristikou a veterány. Vážíme si jak této "morální" podpory, tak podpory finanční, kterou náš místní AMK od mateřské organizace v minulosti i v roce letošním obdržel. Děkujeme.

Praha bude hostit i druhou významnou valnou hromadu. Šestého prosince se v hlavním městě koná VH Mezinárodní cyklotrialové federace, kterou asi lépe znáte pod jejím anglickým názvem Bike Trial International Union (BIU). Kromě voleb na uvolněná místa prezidia snad budou po VH známy i termíny mezinárodních soutěží pro rok 2015.

A do třetice - podle stanov České motocyklové federace se každé dva roky koná valná hromada sportovního odvětví a vzhledem k tomu, že VH biketrialu se konala na konci listopadu 2012, můžeme pozvánku od sportovní komise na VH očekávat každým dnem.

18.11.2014, RJ

Report - Sportlife

Finálový závod MČR na brněnském výstavišti se vždycky vymykal. Dlouhá pauza od poslední soutěže venku v přírodě, pro biketrial bohužel méně obvyklá atraktivní divácká kulisa, zahraniční jezdci a v neposlední řadě samotný veletrh, v rámci jehož doprovodného programu se závod koná, to vše jsou důvody, proč Sportlife představuje každoročně nejen sportovní, ale i společenskou událost a láká biketrialisty současné i minulé... celý report zde

10.11.2014, RJ

Nové číslo Revue

Nové číslo Biketrialové Revue je na světě a vy je můžete získat na trénincích, na vrátnici DDM, na závodech v Brně nebo v e-shopu.

2.11.2014, RJ

Přestěhováno!

Máme přestěhováno, trialpark je vyklizený, pohrabaný a prázdný. Ti z vás, kdo na brigádě chyběli, se můžou podívat alespoň na pár pár fotek, aby věděli, o co přišli. Dětská práce, nedodržování BOZP, nepoužívání ochranných pomůcek... Škoda, že nás na to nebylo víc. V pondělí a ve středu na trénincích musíme ještě překážky seskládat v hale do sekcí. Kdo neví, kudy tudy do haly na pevnůstce, koukněte na mapu. A kdo neví, co jej v hale čeká, najde odpověď zde či zde.

2.11.2014, RJ

Stěhování do haly

Stěhování překážek do haly proběhne v sobotu 1. listopadu. Sraz v 9 hodin v trialparku u Domu dětí. Pořádně se nasnídejte, áčko z chmeláků a tu velkou barevnou gumu povezeme také :-) Těšíme se na hojnou účast. Od pondělí 3.11. trénujeme v hale, navíc v neděli 2.11. začíná tělocvična - viz rozpis tréninků.

23.10.2014, RJ

Televizní reportáž: Březová u Sokolova

Krátkou reportáž ze závodu MČR v Březové přinesla regionální televize Západ. Pochvalu zaslouží za to, že reportéři neopomněli kromě špičkových jezdců, kteří do televize samozřejmě patří, ani ty nejmenší začínající biketrialisty, kteří jsou obvykle pro televizní kamery neviditelní.

16.10.2014, RJ

Sport Life Brno - poslední závod

Už jen finále zbývá také seriálu Mistrovství a přeboru České republiky v biketrialu. Závěrečný závod se pojede o víkendu 8.-9. listopadu v pavilonu F na brněnském Výstavišti, podrobnosti najdete na stránkách BVV. Průběžné pořadí jezdců zde, pro navnadění fotky z loňského ročníku.

14.10.2014, RJ

Report - Babí léto v Havířově

První ročník závodů pro mládež v trialu pod Českým svazem cyklistiky jsme zakončili v Havířově - nejmladším městě České republiky. Nádherné počasí babího léta, vychvalovaný místní trialpark a chuť závodit přilákaly na soutěž čtyři desítky jezdců z Čech, Moravy i Slovenska. Těm nejmladším z nich bylo teprve pět let, pro některé to byl první závod v životě, jiní neváhali absolvovat kvůli závodům 375 kilometrů za volantem...celý report zde a fotogalerie na Rajčeti.

Mnohem zábavnější report, jak svůj premiérový závod prožil tatínek od Báry, najdete na blanenských stránkách.

12.10.2014, RJ

Výsledky Havířov

Výsledky dnešního finále Cyklotrialových her mládeže najdete zde, celkové výsledky letošního seriálu pak na následujícím odkaze.

11.10.2014, RJ

Mezinárodní kalendář soutěží UCI na rok 2015

Byly zveřejněny termíny a pořadatelské země mezinárodních trialových soutěží federace UCI pro sezonu 2015:

9.10.2014, RJ

Cyklotrialové hry mládeže - finále

Konec sezony se blíží na všech frontách a také Cyklotrialové hry mládeže míří do finále! Zveme všechny jezdce do Havířova na závěrečnou soutěž, která se koná 11. října v trialparku Na Nábřeží (mapa zde). Připraveno pro vás bude 5 sekcí na 3 kola. Na to, jaké budou překážky, můžete nahlédnout do galerie. Kromě kategorií promesa, poussin, benjamin, minime, cadet a girls bude otevřena i kategorie hobby, ve které se může svézt každý na tratích, na které si troufne. Start v 11 hodin, podrobné propozice zde. Po závodě následuje vyhlášení celkových vítězů seriálu trial Youth Games 2014.

1.10.2014, RJ

Report - Březová

Za devatero horami, za devatero řekami, leží město Březová a tam jsme se tento víkend vypravili na předposlední soutěž letošního mistrovství České republiky. Místní závody jsou návykové - kdo se jednou odhodlá tu dlouhou cestu absolvovat, ten se sem pokaždé znovu a rád vrací... Vracíte-li se rádi i vy k reportům ze závodů, čtěte zde.

5.10.2014, RJ

World Biketrial Indoor Cup 2014

Světové poháry se sešly tento víkend hned dva - ten biketrialový pod v titulku uvedeným názvem se pojede v sobotu 27.9. v Barceloně. Šest sekcí z umělých překážek na andělském náměstí Placa de Angels a pouhých osm pozvaných jezdců vybraných z těch nejlepších z elity - a mezi nimi čeští jezdci nemohou chybět. Na start se postaví: Dani Comas (CAT), Vašek Kolář (CZE), Ben Savage (GBR), Raul Gutierrez (ESP), David Herka (CZE), Rafael Tibau (CAT), Armand Molla (CAT) a Ansis Dermaks (LAT). Do finále postupují čtyři nejlepší.

26.9.2014, RJ

Finále Světového poháru UCI

Tento víkend probíhá v Antverpách (BEL) finálový závod UCI Trials World Cupu. Seriál zahájil v květnu v polském Krakově, následovaly dva prázdninové závody ve Francii (Pra Loup a Méribel). Minulý týden se závodilo ve Švýcarsku (Moutier) a nyní se tedy celá soutěž uzavře. Na startovce závěrečného kola je 109 jezdců z 18 zemí, Česká republika bohužel zastoupení nemá. Můžete tak držet palce třeba holkám ze Slovenska - Tatiana Janíčková je průběžně číslo jedna v UCI rankingu, Kristýna Sýkorová je čtvrtá.

26.9.2014, RJ

Pozvánka do Březové

Došlo ke změnám v propozicích na osmou soutěž MČR v Březové u Sokolova, která se jede v sobotu 4.10. Start kategorií elite, junior, minime a benjamin v 11:00, senior a poussin ve 12:00, hobíci ve 13:00. Druhá změna se týká počtu sekcí: všichni pojedou 6 KÚ na tři kola. Ale pozor - sekce budou jen dole v areálu Na Výsluní, do kopce se letos nejde :-( Více na webu AMK Březová.

Společná doprava z Olomouce: dořešíme na trénincích.

25.9.2014, RJ

Kolo + rovnováha + překážky = BIKETRIAL! (nábor nových jezdců)

I v letošním roce bude nábor nových zájemců o biketrial bude v září v trialparku u Domu dětí a mládeže v Olomouci (Třída 17. listopadu 47) každou středu od 17 do 19 hodin. Budeme pro vás mít připravené ukázky toho, co biketrial je, k dispozici budou trialová kola na vyzkoušení, naši trenéři vám rádi odpoví (skoro) na všechny otázky. S sebou potřebujete jen helmu na kolo a chuť poznat tento atraktivní sport. Přijďte se podívat, jestli vás biketrial zaujme. Neslibujeme, že z každého vychováme mistra světa, ale nabízíme cestu, po které se dá k tomuto cíli dojet.

Pro více informací si můžete vytisknout plakátek nebo stáhnout informační brožurku. K dispozici jsme vám i na mailu klub@biketrial-olomouc.cz nebo na telefonu 721 048 805.

Na základě dotazů od vás, nových zájemců, jsme připravili souhrn nejčastějších otázek i s odpověďmi - ptejte se dál, budeme průběžně doplňovat.

21.8.2014, RJ

Karneval trial race

Hodně zajímavá pozvánka přišla od Vaška Koláře - o víkendu 18. 10. pořádá v Brně-Kníničkách jako rozloučení se sezonou akci Karneval trial race. Závod, trénink, buřty, parta - hned čtyři důvody, proč nesedět doma. Podrobnosti na facebooku.

18.9.2014

Report - ME Znojmo

Tomu, kdo pozorně sleduje dění na mezinárodní biketrialové scéně, samozřejmě nemohly uniknout debaty a vize, jakým směrem se má v budoucnu tento sport ubírat. Znojemští pořadatelé místo teoretických úvah připravili praktickou ukázku toho, jak má vypadat špičkově připravený závod... celý report zde

22.9.2014

ČT - Lvíčata

Na webu České televize se podívejte na sobotní díl pořadu Lvíčata, který je o biketrialu a cyklotrialu. Pokud to nestihnete tento týden, nalistujte si jej v pravé části v seznamu starších dílů. Točilo se na závodech v Říčanech, v trialparku v Hamrech, doplňují to archivní záběry a je to fakt dobře udělané. Pro rodiče a začínající jezdce povinné, dozvíte se tam spoustu informací! :-)

17.9.2014

Report - Gordic ČP Havířov

Uplynulý víkend trochu připomínal policejní rekonstrukci rok starých událostí. Zatímco bez opakování sobotního počasí bychom se uměli obejít, tak nedělní závod v Havířově jsme si zopakovali s chutí... Máte-li chuť si přečíst report, máte ho tu. Kompletní výsledky pak na tomto odkazu

15.9.2014

Report - Kyjov

Další, již sedmý závod letošního seriálu mistrovství republiky se jel v sobotu v kyjovském trialparku. Vydatné srážky, které týden před závodem trápily Jižní Moravu, dokonale promáčely celý areál a přinutily stavitele sekcí několikrát tratě upravovat z varianty "suché" postupně na variantu "mokrou", "mokřejší" a "sobotní". I přes odstrašující předpovědi počasí ale dorazilo sedmdesát čtyři závodníků, což je v letošní sezoně nadprůměrný počet. Čekal na ně těžký závod s několika překvapeními, usměvavá obsluha v bufetu a rozšířená nabídka sportovních aktivit i pro doprovody... celý report zde

15.9.2014

Norské reporty

My, co jsme neměli možnost vidět atmosféru letošního MS UCI na vlastní oči, musíme vzít zavděk alespoň reportem... A můžeme si vybírat. Na stránkách UCI najdete krátký záznam finále žen - je to hezká podívaná. Nebo raději finále mužů? O české výpravě si můžete přečíst buď na hamerských stránkách nebo v reportu Vaška Koláře na domovské stránce českého cyklotrialu.

12.9.2014

Členská schůze klubu

V pondělí 22.9. se od 17 hodin koná společná členská schůze ÚAMK AMK Biketrial klub Olomouc a SC BTR Olomouc v klubovně na hřišti v Bystrovanech, U zastávky 10 (mapa). Trénink se tento den ruší, děti nechte doma - můžou se místo toho třeba učit do školy :-)

10.9.2014, RJ

Report - Kutná Hora / Sion

Okolí hradu Sion toho pamatuje již hodně. Třeba Jana Roháče z Dubé, který jej na počátku patnáctého století postavil a pak z něj vedl soukromou válku proti českému králi Zikmundovi. Tu ovšem prohrál poté, co 6. září 1437 byl hrad i přes unikátní, historiky dodnes ceněné opevnění, které bylo útočníkům značnou překážkou, přece jen dobyt a Roháč byl po náročném boji zajat a následně potrestán tak, jak bylo tehdy zvykem... jak, to se dočtete v reportu.

2014-09_Kutna_Hora.jpg(98 kb)

7.9.2014, RJ

UCI MS Norsko - výsledky

Elite 20": 1. Benito Ros (ESP), 2. Abel Mustieles (ESP), 3. Raphael Pils (GER) ... 21. Václav Kolář, 26. Petr Jeřicha
Elite 26": 1. Gilles Coustellier (FRA), 2. Aurelien Fontenoy (FRA), 3. Kenny Belaey (BEL) ... 27. Vlasta Čiháček
Junior 20": 1. Dominik Oswald (GER), 2. Oriol Roca (ESP), 3. Alex Rudeau (FRA)
Junior 26": 1. Jack Carthy (GBR), 2. Sergi Llongueras (ESP), 3. Dominik Oswald (GER)
Women: 1. Tatiana Janíčková (SVK), 2. Nina Reichenbach (GER), 3. Gemma Abant (ESP) ... 9. Marie Křivová

Kompletní výsledky najdete na www.uci.ch. Nejen Oswald, ale i řada ostatních jezdců startovala v kategorii 20" i 26" - Mustieles, Fontenoy, Wilson, Kristiansen a další. Že by nový trend jezdit pod obojím?

8.9.2014, RJ

Mistrovství Evropy BIU, Znojmo - startovní listina

Bližší nejen geograficky je nám ale připravované mistrovství Evropy ve Znojmě, které proběhne 19.-20.9. Kombinace krásné přírody v údolí potoka Gránice, historického centra města, burčáku a špičkového biketrialu je určitě zážitek, který by si neměl nikdo nechat ujít, ať už jako jezdec, nebo jako divák. Kdo si chce ověřit, jestli je nebo není na závody přihlášený, koukněte na aktuální startovní listinu. Kompletní propozice, informace pro diváky a další najdete na webu akce www.mebiketrial.cz.

2.9. 2014, RJ

Mistrovství světa UCI Lillehammer

Své mistrovství světa má i federace UCI a to probíhá tento týden v norském Lillehammeru. Tedy, alespoň to, které nás zajímá, tedy MS horských kol a v trialu (především). Česká reprezentační výprava je sice početně skromná, ale o to kvalitnější: Vašek Kolář v elitě 20" vloni v JAR obsadil páté místo, letos je sice po závodech světového poháru trochu skeptický ("jen skoky velké, to je zlééé"), ale třeba Norové zařadí do sekcí i nějakou tu přírodu. Další "dvacítkář" je Petr Jeřicha, úřadující mistr republiky. V elitě 26" nastoupí Vlasta Čiháček, který na SP v Pra Loup ukázal, že koleno už zase funguje. Trojici mužů doplní Mája Křivová v kategorii woman (překvapivě), sedmá z letošního ME... Všem držíme palce!

2.9. 2014, RJ

Český pohár v trialu Havířov

A kdo si chce zasoutěžit v kategorii elite nebo expert podle UCI pravidel, má možnost v neděli 14. září v trialparku v Havířově, kde se koná finálový závod Českého poháru v trialu pod ČSC. Pořádají Metani, propozice na cyklotrial.cz. Ze sobotních závodů v Kyjově přejezd pouhé dvě hodinky cesty autem, kdo se přidá k trialovému víkendu? Hlaste se Aleši Neničkovi.

28.8. 2014, RJ

Domácí sezona pokračuje Kutnou Horou

V září nás čekají další soutěže domácího seriálu: 6.9. se bude závodit u Kutné Hory na Sionu (propozice najdete zde), další týden 13.9. se pokračuje v Kyjově (informace ze zákulisí: zadní lesík se letos nepojede, ale možná v něm prý bude umístěna časomíra, ať se projdeme). Poslední venkovní závod MČR / PČR bude hostit Březová u Sokolova první říjnovou sobotu.

28.8. 2014, RJ

Report MS BIU 3 Tanvald - neděle plus celkové výsledky

Nelze začít jinak: máme Mistra! Vašek Kolář to dokázal a třetím vítězstvím potvrdil, že letošní titul mistra světa v kategorii elite mu patří zcela právem. Pokud vám tato informace stačí, nemusíte si číst report

24.8. 2014, RJ

Report MS BIU 3 Tanvald - sobota

Třetí, závěrečné kolo letošního mistrovství světa probíhá "za humny", v severočeském Tanvaldu. Z Olomouce pouhých 240 kilometrů cesty, takže po Španělsku pohodový kousek cesty - jenže to by museli krajští radní schválit investice do opravy silnic až v listopadu, jak je zvykem, a ne už teď v srpnu. Díky tomu nás cestou čekalo tolik uzavírek a kolon, že jsme cestovali celé dopoledne...celý report zde, fotogalerie včetně výsledků na Rajčeti.

23.8. 2014, RJ

Bonus - průběžné výsledky

Neoficiální průběžné výsledky MS po dvou kolech.

19.8. 2014, RJ

Report - MS BIU Odena, neděle

Jestliže v sobotu bylo milosrdné polojasno, na neděli si počasí nachystalo jasno a slunečno, takže vyznavači "pravého Španělska" si přišli na své. V devět hodin vyrazili na trať první jezdci. Deset minut před svým startem přiběhl do kempu Vašek Kolář s tím, že při rozjíždění v tréninkové zóně ulomil vidlici...celý report zde.

Kompletní výsledky prvních dvou závodů najdete ve výsledcích.

18.8. 2014, RJ

Report - MS BIU Odena, sobota

Těch několik dní volna mezi prvním a druhým závodem letošního MS strávil každý po svém. Někdo se přesunul rovnou do Odeny, někdo to vzal přes Portugalsko, my se pár dní toulali po Galicii a Kastílii. To, že u Atlantiku prší častěji než u Barcelony je prý sice normální, ale přesto je letošní léto obzvláště mokré a studené, říkali nám místní lidé, s nimiž jsme se dali do řeči ve vesničce u mysu Finisterre. Ranních devět nad nulou v kempu cestou nás tak už tolik nepřekvapilo. Volný čas utekl jako voda, takže rychle do Odeny zase chvíli reprezentovat... celý report zde, fotky na Rajčeti.

16.8. 2014, RJ

Report - MS BIU Bueu, díl druhý

V Bueu prší dvěstěšedesát dní v roce, takže zbývá už jen 258. Sobota byla bez deště až do půlnoci, což jsme svědomitě kontrolovali od talíře rybiček v přístavu. V noci ale přišel vítr, lomcoval stanem a ráno jsme vstávali do hustého deště. Na elitu, juniory a seniory tak čekaly mokré, těžké a dlouhé sekce...

Celý report zde, pár fotek a nedělní výsledky na Rajčeti. Odkaz na fotky ze závodu zkuste hledat na hamerských stránkách (www.amkhamry.cz) v diskuzi - pokud už Jirka Štěpánek někde cestou stihl potkat wi-fi.

9.8. 2014, RJ

Report - MS BIU Bueu, díl první

Při pohledu na narůstající hromadu "nezbytně nutných" věcí jsem začal mít obavy, jestli má naše auto dostatečně velký kufr. Pak jsem si naštěstí uvědomil, že vlastně nejedeme na rodinný výlet, ale reprezentovat, a naložil do auta jen co se vešlo, tedy jedno dítě, jedno kolo a manželku. Zbytek dětí, přítelkyně a naše kočka zůstaly doma. I tak toho s sebou vezeme dost... celý report zde, fotky a výsledky soboty v galerii na Rajčeti.

9.8. 2014, RJ

Report - UCI Trials World Youth Games 2014

Účast na Světových hrách mládeže v UCI trialu v polském Zawiercie byla přirozeným završením našeho letošního vstupu do světa trialu bez ližin a bez pedálů. Otázkou bylo, jestli tam pojedeme jenom se zúčastnit, nebo i soutěžit. Odpověď jsme dostali tento víkend... Celý report zde, dále tu pro vás jsou výsledky a fotogalerie.

4.8. 2014, RJ

Biketrial Revue - srpen

Kolikátého je? Konec měsíce? Tak to by měla vyjít nová Revue! Pokud patříte mezi ty, kdo už si na pravidelný měsíčník zvykli, tak pro vás mám dobrou zprávu: ano, nová Revue je tu. Kolportována bude, jak je zvykem, na nejbližších závodech. Že jsou v Polsku a ve Španělsku? To přece ničemu nevadí, stavte se na nich pro svůj výtisk. Ty z vás, kdo si Revue necháváte posílat poštou a zatím jste nepřispěli na poštovné, prosím o poslání pár korun na účet našeho klubu 263 036 654 / 0300, případně předání osobně na závodech. Děkujeme.

31.7.2014, RJ

UCI Trials World Youth Games 2014

Světové hry mládeže - mládežnické mistrovství světa v trialu pod federací UCI - začínají zítra v polském Zawiercie slavnostním nástupem jednotlivých národních týmů. Celkem je na seznamu přihlášených přes 150 jezdců ze 17 zemí. V sobotu je na programu semifinále, do nedělního finále postoupí nejlepších 12 jezdců v každé kategorii. Z České republiky je přihlášeno dvanáct jezdců: v kategorii girls Iva Antlová a Bětka Pečínková, poussini Martin Damborský a Štěpán Šiller, benjamini Tom Vepřek a Péťa Mokrý, minimi Mára Pochtiol, Adam Kosík a Marek Šiller, kadeti Martin Štěpánek, Filip Klouček a Lukáš Janka.

31.7. 2014, RJ

Výjezdní trénink v Hamrech a trénink s grilem v Bystřici

Tuto sobotu a neděli (2.-3.8.) se můžete přidat ke skupince kolem Luďka Valenty, která jede trénovat do hamerského trialparku. Místa v autě se jistě nějaká najdou, hlaste se přímo Luďkovi na telefon 776 368 724. Stany, spacáky a jídlo s sebou.

S neotřelými nápady, jak zpříjemnit tréninky, přišli také samotní jezdci. Hned následující pondělí 4.8. se proto bude v Bystřici kromě tréninku (to především!) také grilovat, jíst buchty a klábosit, to vše v obvyklém čase 17 až 19 hodin. Hlaste se mailem / sms / telefonem / do diskuze, zda s vámi počítat (= jíte) nebo nepočítat (=nejíte).

28. 7. 2014, RJ

Biketrial World Championship 2014 - startovní listina

Soupisku přihlášených jezdců na MS BIU najdete na stránkách BIU. Celkem 130 jezdců, 12 účastnických zemí, překvapivě skromná delegace Japonska... Start již za 12 dní.

28. 7. 2014, RJ

UCI Trials World Cup #2 - Pra Loup

Druhé kolo světového poháru v trialu UCI proběhlo tento víkend ve francouzském Pra Loup. V kategori Elite 26" zvítězil Vincent Hermance (FRA), druhé místo Gilles Coustellier (FRA) a třetí "junior" Jack Carthy (GBR). Ve 20" elitě s velikým náskokem na prvním místě Abel Mustieles (ESP), za ním Raphael Pils (GER) a Ion Areitio (ESP). Ženskou kategorii vyhrála Gemma Abant (ESP), kterou UCI asi začalo bavit, stříbrná Tatiana Janíčková (SVK), bronzová Janine Jungfels (AUS). Českou republiku zastupoval Vlasta Čiháček (Elite 26", 33 místo) a Petr Jeřicha (Elite 20", 37 místo). Kompletní výsledky na www.uci.ch.

28. 7. 2014, RJ

Report - ČP Praha Řepy

V rámci příprav na MS jsme vyrazili o víkendu do pražských Řep na třetí závod Českého poháru v trialu, který se konal spolu s MČR horských kol. Lukáš na kole od začátku prázdnin pořádně nestál, celý víkend panovaly tropické třicítky - bylo tak zřejmé, že nás čekají zajímavé zážitky. I já jako řidič a doprovod jsem si přišel na své, když jsem do navigace zadal cílovou adresu "V borovičkách" místo "U boroviček" a tři čtvrtě hodiny jsme pak se motali Prahou a hledali místo závodu - přitom bylo celou dobu prakticky na dohled. Nakonec jsme na bojiště pod Bílou Horou dorazili ještě před startem a v bitvě dopadli o něco lépe než české stavy před 394 lety... celý report zde

22. 7. 2014, RJ

Český pohár v trialu Praha - Řepy, výsledky a fotky

Kdo má zájem kouknout na výsledky sobotního třetího závodu Českého poháru, najde je zde. Na klubovém Rajčeti je pár fotek, více jich najdete na Rajčeti Jirky Štěpánka.

21. 7. 2014, RJ

Evropský pohár - reporty

O report z Itálie jsem tentokrát poprosil Jardu Pochtiola, protože s klávesnicí si umí poradit stejně dobře jako já a navíc jako přímý účastník může podat informace takříkajíc z první ruky - čtěte zde. A protože jste, milé děti, byly hodné, dostanete za odměnu ještě druhý report od Vaška Koláře. Vemte si z něj příklad, příště taky vyhrajte a taky nám pošlete report ze závodů. Rádi jej u nás na webu zveřejníme.

15. 7. 2014, RJ

Evropský pohár - výsledky

Skvělé čerstvé zprávy přišly z Itálie: Vojta Vepřek zlatý v poussinech, Tomáš Vepřek zlatý v benjaminech, Mára Pochtiol zlatý v minimech, Vashek Kolář zlatý v elitě! Kompletní výsledky zde.

13. 7. 2014, RJ

Evropský pohár již tuto sobotu

Již tuto sobotu v severoitalském Valgogliu odstartuje letošní sezona mezinárodních soutěží. Pořadatelé Evropského poháru hlásí, že je vše připraveno, startovní pole je otevřeno i těm, kdo by se rozhodli na poslední chvíli - nejsou potřeba nominace ani přihlášky předem. Předpověď počasí bohužel jen průměrná, po ránu trochu chladněji a bude lépe se moc na tratích neloudat, ať vás nezastihne odpolední déšť. Podrobněji o Evropském poháru jste se mohli dočíst také v červencové Revue.

10. 7. 2014, RJ

Dressler Camp 014

Termínově si bohužel letos níže uvedený kemp konkuroval s neméně proslulou akcí - Dressler Campem v Tanvaldu. Jeho motto je trošku jiné - "trial, fun and rock'n'roll", to ale neznamená, že by se na něm netrénovalo. Od početného zástupu těch nejmenších budoucích nadějí až po současné hvězdy mezinárodní scény. Co kdo natrénoval mohl hned uplatnit v některém ze závodů, jejichž hlavním pravidlem je pobavit jak jezdce, tak diváky. Pobavit se můžete i vy u krátkého videa spíše streetového střihu.

10. 7. 2014, RJ

Kemp Hamry - report

"Jezdci byli rozděleni do výkonnostních skupin. Trénovalo se opravdu intenzivně, dvoufázově, dopoledne i odpoledne dvě a půl hodiny. Buď v TrialParku, který jsme před kempem dvakrát sestřihli do kvality golfového greenu a na něm postavili zbrusu nové překážkové sekce, nebo v lese, v hrabance, i v řece. Díky zkušeným trenérům to vypadalo jako v biketrialové akademii, za kterou by se nemuseli stydět ani ve Španělsku. Každý trenér vnesl do vyučování jiný důraz – na ovládání kola, rovnováhu, správnou rozcvičku, na trialové myšlení..."

Celý report si tentokrát přečtěte na hamerských stránkách, protože já na kempu bohužel pobyl jen pár hodin a Luděk nerad píše :-) Co ale ve své skromnosti pořadatelé v reportu nenapsali a je potřeba doplnit, je to, že za těch sedm let kemp vyrostl ve špičkovou akci, která by měla být pro všechny, kdo to myslí s trialem vážně, povinná. A nejen pro děti, letos byli do tréninků zapojeni i rodiče nových jezdců a byla to pro ně vynikající trenérská škola. Zejména pro ty, kdo nemají ve svém okolí fungující klub, je kemp nenahraditelnou inspirací. Jedinou a oprávněnou výtkou tedy zůstává, že kemp trval jen čtyři dny. Kéž by si z něj sebou domů všichni odvezli když nic víc, tak alespoň myšlenky, které byly v letošním mottu - Enjoy, Together, Fair Play - a které jsou v Hamrech dlouhodobě a stoprocentně naplňovány.

Miliony fotek najdete zde -čtvrtek, pátek, sobota, neděle a ještě zde. A pozor, už je i video.

9. 7. 2014, RJ

Metan trials Day

Ostravští Metani věnovali podzim a jaro úpravám svého trialparku a teď zvou všechny na 12. července na velkolepou zahajovací párty. "Budeme oslavovat přestavbu parku společným tréninkem, grilováním a luxusní pohodou. No dobře.....tak aspoň uděláme malý contestík, eliminátora. Ten pojedou jak cyklotrialisti, tak uni trialisti a také se můžete těšit na ukázku MTB freestylu." Pokud vám je tento způsob trialu blízký, přijeďte, ať už máte kola dvě, jedno nebo žádné. Více se dozvíte přímo na stránkách Metan trialu, jak vypadal loňský Metan trials Day se koukněte na Vimeu.

1. 7. 2014

Report - Říčany

Stejně jako všechy ostatní soboty za uplynulé dva měsíce i první prázdninová patřila trialu. Tentokrát tomu pod ČSC - v Říčanech se jelo Mistrovství republiky v trialu a Youth Games. Do Říčan je to kus cesty, vyjížděli jsme proto těsně před šestou hodinou ranní - dostatečně brzy na to, abychom o čtvrt na sedm v Prostějově míjeli sice značně ohlodaný, ale stále hrdě stojící elegantní skelet výrobního areálu OP. Bylo to naposledy, co jsme jej viděli - o tři čtvrtě hodiny později, když už jsme byli kdesi za Brnem, všech šest budov odstřelili dynamitem a proměnili na nekonečnou hromadu překážek... Škoda další zmizelé továrny. Pardon, vás asi víc zajímá ten trial, že? V tom případě čtěte report ze závodu.

29.6.2014, RJ

MČR v trialu a cyklotrialové hry mládeže - Říčany

Jsou tu kompletní výsledky a pár pár fotek z dnešního třetího kola Her mládeže v Říčanech. V sekci Her mládeže najdete průběžné výsledky seriálu a seznam nominovaných jezdců na Trial Youth Games v Polsku.

28.6.2014

Červencové číslo Revue

Červencové číslo Biketrialové revue jsme pro vás dokončovali trochu ve spěchu, abyste si je mohli vyzvednout na sobotních závodech Her mládeže v Říčanech a na trialkempu v Hamrech nad Sázavou, kdo nestihne, najde samozřejmě v e-shopu. Mimo jiné se v něm dočtete o rozdílech mezi českými a mezinárodními pravidly BIU - před cestou na mistrovství světa určitě užitečné čtení. Jako malý bonus jsme v té rychlosti stihli do čísla pro pozorné čtenáře zakomponovat několik překlepů, tak si je užijte.

26.6.2014, RJ

Fotogalerie Blansko

V klubové galerii najdete spoustu fotek ze závodů v Blansku.

25.6.2014, RJ

Nový klub na Slovensku

A ještě jedna milá zpráva ze zahraničí. Štefan Nagy dokázal dotáhnout do finále svůj plán a v Lučenci vznikl "na zelené louce" zcela nový klub i s vlastním trialparkem. Štefane a Maďare, blahopřejeme a držíme palce, ať vám to tam funguje a můžeme brzy přijet na dajaké preteky.

24.6.2014, RJ

Lushang Songjiang New City International Biketrial Cup

Tento víkend proběhne v čínském městě Harbin mezinárodní závod se složitým názvem, který je v titulku této zprávy. Závod se jede podle pravidel BIU, sice bez startovného, zato o slušné price money 1500 EUR! Na pozvání čínského delegáta se dnes vydal na 24 hodinovou cestu na východ i nejlepší český jezdec Vašek Kolář. Součástí akce bude i pokus o vyskákání na 336 metrů vysokou TV věž "Dragon Tower" v Harbinu. Závod slouží jako promo pro Mistrovství světa BIU 2015. Za informace děkujeme Lubo Janoškovi.

24.6.2014, RJ

Report Blansko

První polovina domácí závodní sezony se uzavřela v sobotu v Blansku. Klasická lokalita nad Palavskou přehradou již předem slibovala pro všechny slušný turistický zážitek a pro jezdce nádavkem vidinu sekcí, které si převýšením nezadají s rozhlednami, na které trialisté tak rádi skáčou v rámci různých exhibičních vystoupení... celý report zde.

22.6.2014

Výsledky Blansko

Výsledky dnešního lesního závodu v Blansku a neoficiální průběžné výsledky po pěti závodech.

21.6.2014

Propozice na červnové závody

Jsou zveřejněny propozice na zbývající domácí předprázdninové závody: tuto sobotu ČMF MČR #5 Blansko 21. 6., ve stejný den Český pohár v trialu Malevil ČSC 21. 6. a o týden později CAT MČR a Youth Games Říčany 28. 6.. Pro naši mládež platí Blansko a Říčany, na dopravě se domluvíme na trénincích, případně telefonicky.

17.6.2014

UEC Mistrovství Evropy 2014 - Walbrzych, Polsko

Tento víkend probíhá mistrovství Evropy podle pravidel UCI, pořádané UEC v Polském Walbrzychu. Dnes, v sobotu, byly na programu finálové jízdy kategorie žen. Mistrovský titul získala Tatiana Janíčková (SVK, 14 TB), druhé místo Gemma Abant (ESP, 25 TB), třetí vítězka nedávného prvního kola světového poháru Nina Reichenbach (GER, 27 TB). České barvy hájila Mája Křivová, s 53 body skončila sedmá.

Kromě finále žen se jely také semifinálové jízdy juniorů a elity (jak 20", tak 26"). V juniorech sbírá první zkušenosti Martin Štěpánek, který skončil na 18. místě. Mezi osm finalistů se bohužel v elitě nedostal ani Vašek Kolář, jehož 37 TB znamenalo 11 místo, ani Vojta Křiva, který skončil 23. Podobně se "vedlo" klukům na šestadvacítkách, David Herka dvanáctý, Marek Bělovský 19. Zítřejšího finále se tedy čeští jezdci zúčastní už jen jako diváci.

14.6.2014

Velká Bystřice v České televizi

A ještě přidávám odkaz na dnešní Sport v regionech, kde je od osm a půlté minuty zařazena reportáž ze 4 soutěže MČR. Tím tuto kapitolu považujte za uzavřenou, další mediální dozvuky už nebudou :-)

12.6.2014

Hromada nových fotek v galerii

Ve fotogalerii je spousta nových fotek ze závodu ve Velké Bystřici, tak se koukněte. Díky, Markéto.

11.6.2014

Technická přejímka na závodech

Proč vám na závodech při technické přejímce kontrolujeme, jestli máte špunty v řidítkách? Odpověď najdete v článku na iDnes.cz.

9.6.2014

Report Rudina

České BIU mistrovství má teď pár víkendů pauzu, tak je potřeba se poohlédnout po nějakých jiných závodech - přece nenecháme o víkendu kolo zahálet. Tuto sobotu bylo na výběr mezi Trial Cupem v Haukovicích a Slovenským pohárem v Rudině, obé bodované podle UCI pravidel. Po krátké diskuzi jsme se rozhodli pro vzdálenější Rudinu - pořádající Rado Hlavatý nás každý rok pěkně zve a už jsem měl výčitky, že jsme se tam ještě ani jednou nevypravili... celý report zde.

8.6.2014

Slovenský pohár Rudina - výsledky a fotogalerie

Kdo hledáte výsledky anebo fotogalerii z dnešního závodu Slovenského poháru podle pravidel UCI v Rudině, jste na správné adrese.

7.6.2014

Trial camp Hamry - neváhejte a hlaste se

Již sedmý ročník trialového kempu v Hamrech nad Sázavou bude i letos stát za to. Na hamerských stránkách najdete všechny potřebné informace od termínu (3.-6.7.2014) přes seznam trenérů až po jídelníček (v neděli řízek) :-) Do 29.6. je nutné poslat přihlášky.

5.6.2014, RJ

Revue číslo 10

Co by to bylo za začátek nového měsíce, kdyby chybělo čerstvé vydání Biketrialové revue? Má číslo 10 a dočtete se v něm, co jste si měli vzít za oblečení na deštivé závody ve Žďáře a v Karlově, naučíte se, jak se španělsky řekne "zadní brzda" a komu utekly výsledky květnových soutěží, najde je tu pěkně pohromadě. Najdete v e-shopu.

2.6.2014, RJ

Velká Bystřice - report

"Chlapi, co kdybychom zase naložili všechny překážky na vozejky a někam je převezli?" - tak tuhle větu teď raději nějaký čas před nikým z našeho klubu nevyslovujte. Letos už jsme je vezli tolikrát, že za chvíli budeme v jejich nakládání profíci. Ostatně, i náměstí v Bystřici bylo kompletně vyklizeno už dvě hodiny po vyhlášení výsledků závodu... pokračování zde a fotky v galerii.

1.6.2014

Pozvánky na závody

Ještě předtím, než bude k dispozici report z Velké Bystřice, jsou tu dvě pozvánky na závody na příští sobotu. Na Slovensku v Rudině proběhne Slovenský pohár v cyklotriale, k účasti vám stačí i naše národní licence BIU nebo UCI, kategorie od poussinů až po elitu. Více v propozicích.

V Haukovicích u Uničova se koná odložený Trial Cup, kategorie elite a hobby, více zde.

1.6.2014

MČR #4 Velká Bystřice - výsledky

Výsledky dnešní soutěže najdete tu. Jsme rádi, že vás přijelo tolik.

31.5.2014

World Cup Krakow

Pro české jezdce bohužel skončilo první kolo v semifinále. David Herka s dvaceti trestnými body je v elite 26 na šestnáctém místě, o síle konkurence svědčí to, že prvních pět jezdců, kteří postupují do nedělního finále, má shodně nula bodů. Vašek Kolář se rozhodl Davida ve všem následovat, vyjel si rovněž 20 TB a ty pro něj znamenají rovněž šestnácté místo. Kategorie women se jela jednostupňově a Mája Křivová si vyjela osmou příčku. Z ostatních jezdců Eibl 39., Bělovský 40.,Křiva 39. Finálové jízdy elite 26 a elite 20 jsou na programu na neděli, 1.6.

31.5.2014, RJ

Fotky a videa

Na webu se postupně objevují fotky a videa ze závodů, které již máme za sebou. Můžete se tak kouknout na fotky Markéty Ondruškové z Karlova, na video Lukáše Buriánka z téže akce anebo na sestřih Youth Games ve Žďáru.

27.5.2014

Propozice 4. soutěž MČR Velká Bystřice

Pro všechny z vás, kdo se chystáte přijet 31.5. do Bystřice na čtvrtý závod domácího mistrovství, jsou tu kromě zvláštního ustanovení i další informace. Snažili jsme se přihlédnout k vašim přáním, která jste nám poslali v rámci nabídky závodu na přání, ukázalo se ale, že kolik hlasů, tolik názorů. Po diskuzi uvnitř klubu jsme se rozhodli takto: připraveno bude 6 kontrolních úseků (z toho 2 na náměstí), závod se pojede na 3 kola. Celkem tedy všichni, od nejmenších až po elitu, pojedou 18 sekcí - máte na to 4 a půl hodiny. Ve "velkých" tratích 1-6 budou žluté, červené a modré šipky, v "malých" 11-16 pak zelené, bílé a růžové. Dejte pozor na časy startu - v deset startují do malých tratí poussini a benjamini, současně do velkých minimáci a modří hobíci. Ve dvanáct se přidají hobby jezdci zbylých barev. Nejvyšší kategorie elite a junior spolu se seniory startují až v jednu hodinu po poledni, kdy čekáme přece jen více diváků než dopoledne. A přidat mezi diváky se samozřejmě mohou i mladí jezdci, kteří již budou mít dojeto, ať mají nějakou motivaci :-)

20.5.2014, RJ

MČR #3 Karlov - report a výsledky

Přechody frontálních rozhraní si z nějakého neznámého důvodu oblíbily soboty. Zkušení závodníci se nenechali ukolébat tropickými letními dny během týdne a pečlivě sledovali předpovědi počasí na víkend, které bohužel nebyly vůbec příznivé. Lišily se jen v detailu: v kolik "to" začne...celý report zde.

Výsledky závodu najdete tu.

24.5.2014

Exhibice Rožňavská a pozvánka na závod

Pozvánkou na bystřický závod a krátkou ukázkou toho, co je to ten "biketrial", dnes zpestřili tři mušketýři v sestavě Karel, Vojta a Lukáš soutěžní odpoledne Sídliště dětem. Závody na kolech a odrážedlech pod tímto názvem pořádala u školy na Rožňavské místní pobočka olomouckého Domu dětí a mládeže. I když to z fotek není moc vidět, dětí tam byla spousta (nejen ty bezpečně ukryté za mřížemi školy) - sice převážně předškoláků, ale až dorostou, rádi je u nás přivítáme :-) A pozvánku na závod otiskl i informační magazín OL 4 you, tak snad vyjde počasí a náměstí bude diváků plné.

22.5.2014, RJ

Report a výsledky Žďár nad Sázavou

Druhému kolu cyklotrialových her mládeže bohužel počasí ani trochu nepřálo. Déšť provázel už přípravu sekcí pod hrází Pilské nádrže, přeháňka přišla i ráno před závodem. Naději všech krátce udržovalo sice zamračené, ale bezesrážkové dopoledne s větrem, který ranní mokro zčásti vysušil. Tato naděje ale zhasla hodinu po startu, kdy drobné mrholení přešlo v silný vytrvalý déšť. Ten sice bohužel ze závodiště spláchl poslední zbytky diváků, ale naštěstí ne vůli jezdců pokračovat v rozjetém závodě. Přesně v rámci hesla "nejsme z cukru, nevyměknem!", které organizátoři vyhlásili v pátek...

Celý report zde, kompletní výsledky. AKTUALIZOVÁNO: na Rajčeti najdete pár fotek, více pak hledejte třeba u hameráků.

17.5.2014, RJ

Druhé kolo Cyklotrialových her je za dveřmi

V sobotu nás čeká druhé kolo mládežnických her, tentokrát ve Žďáru nad Sázavou. Pokud si ještě někdo není jistý, v kolik a kde se startuje, tak čtěte propozice. Nezapomeňte si preventivně přibalit deštníky. Kdo si chcete připomenout olomoucký závod, můžete kouknout na fotogalerii Pavla Sněhoty, je to pohled na trial zase trochu jinýma očima. A když už jsme u těch fotogalerií, tak na našem Rajčeti přibyly fotky z třetího dne soustředění na Ochoze - jestli si pamatujete, jak jsme jako malí napjatě čekávali na neděli, až se bude vysílat v televizi další díl Návštěvníků, tak Markéta nás letos napíná úplně stejně :-) AKTUALIZOVÁNO: Je donapínáno, čtvrtý díl už je také na síti. A ještě jeden odkaz pro ty, kdo ráno jedou do Žďáru: takto vypadají sekce na zítřejší závod! Tak přijeďte, ať ukážeme, že opravdu nejsme z cukru.

15.5.2014, RJ, aktualizováno 16.5.

Ouběnice - report

V posledních letech kalendáře závodů vypadaly jako přes kopírák a je proto moc dobře, že letos jsou zařazeny tři nové (či staronové) lokality. První z nich - Ouběnice - měli jezdci možnost poznat tento víkend. Ten kondicionál je na místě, protože s pouhými padesáti devíti závodníky se jedná o nejslabší účast na závodech MČR od roku 2004. Několik jezdců dalo přednost prvnímu závodu Českého poháru v trialu pod Českým svazem cyklistiky, který se jel ve stejném termínu v Děčíně, některé možná odradila delší a dražší cesta, někteří se možná zalekli neznámé lokality - to ale udělali chybu, protože ouběnický areál nabídl výborné tratě a většina zúčastněných si závod vyloženě užila... celý report zde

11.5.2014

Doplňte si do kalendáře: European Cup 2014 Valgoglio

Dynamic trial spolu s EBU přeci jen připravili pro letošní rok soutěž Evropského poháru, pojede se o prázdninách 13. července v městečku Valgoglio (severní Itálie, z Olomouce circa 1000 kilometrů). Závod je otevřený všem jezdcům s mezinárodní licencí BIU, nejsou potřeba nominace, stačí se zaregistrovat na biketrialitalia.cz. Podrobné informace najdete na stránkách Mezinárodní biketrialové unie.

11.5.2014

MČR #2 Ouběnice - výsledky

Výsledky dnešního pohodového závodu v Ouběnicích a k tomu i pár fotek.

10.5.2014

Video ze soustředění na Ochozu

video YouTube v novém okně Pro všechny, kdo si chtějí připomenou čtyři fajn dny jarního soustředění na Ochoze (nebo v Ochozi? nevím...), Kuba Valenta dostříhal a na youtube nahrál slíbené video. Rozcvičky, běh, palety, sjezdy v lese, přejezdy po trámu, po kládě, po lajně :-), potok, držkopády - prostě to všechno, co nás na biketrialu baví. Tu zjevnou pohodu podtrhuje i text písničky, která video doprovází: "...because i'm happy". Tak budte také.

Kromě toho Kuba (má teď spoustu volného času) nahrál i fotky na oddílové Rajče do galerie "Ochoz mix". A Markéta, která přesto, že skoro žádný volný čas nemá, přesto doplnila hromadu fotek do galerie ze závodu v Brně, tak se taky koukněte.

9.5.2014

MČR #1 Brno Kníničky - report, výsledky a fotky

Vloni jsem si v reportu z brněnského závodu posteskl, že byl reprízou předchozího ročníku, včetně uspořádání sekcí a závěrečné dešťové přeháňky při vyhlašování výsledků. Pořadatelé mé stížnosti zjevně vyslyšeli a letos krátký déšt spustili ještě před startem prvních závodníků...

Celý report zde, dále nabízíme výsledky a na Rajčeti prvních pár fotek.

3.5.2014

Třicet let Slovtrialu - výsledky

Mezi stovkami různých akcí, které se konaly ve svátek 1. května, nás s ohledem na záhlaví tohoto webu zajímá ta, která proběhla na Slovensku dílem v Rudinke, dílem v Kysuckom Novém Meste, pod názvem "30 let Slovtrialu". Pozvánky na závod, uspořádaný k tomuto výročí, využilo 58 jezdců ze Slovenska, Polska a Česka a nechyběla mezi nimi ani taková jména jako Pavel Rezcek nebo Karol Serwin. Z Olomouce se přes beskydské kopečky vypravili pro medaile jen Tom a Vojta Vepřekovi a rozhodně se jim to vyplatilo. Tomáš s velkou rezervou zvítězil v benjaminech, Vojta sklidil stejný úspěch v poussinech - blahopřejeme! Blahopřání k narozeninám posíláme i pořadatelskému klubu Slovtrial z Kysuckého Nového Mesta. Kompletní výsledky závodů najdete na této adrese.

2.5.2014

Revue číslo 9 a nabídka pro kluby

Z tiskárny dorazil balík s dalším vydáním Biketrialové revue. Možná vás zaujme překlad sice staršího, ale stále aktuálního článku Enrica Giberta o úloze doprovodu při závodech, možná dáte raději přednost první lekci biketrialové miniškoly věnované rovnováze, možná se jen chcete podívat na pár fotek, které nové číslo doprovázejí - Revue si můžete vzít v sobotu na závodech.

Kdo sledujete Revue od začátku, tak jste asi postřehli, že i když je v tiráži uvedeno, že Revui vydává olomoucký klub jako propagační materiál, tak její obsah se snaží pokrývat dění nejen v Olomouci, ale obecně události v našem sportu v rámci celé republiky. Nejde tedy pouze o propagaci jednoho klubu, ale celého biketrialu. Z toho vyplývá i nabídka pro ostatní kluby: pokud máte zájem, můžeme vám posílat větší počet výtisků, které můžete nabídnout volně třeba ve vaší místní škole, dětském domě, sportovním areálu nebo kdekoliv jinde, kde lze počítat s teoretickým výskytem možných nových zájemců o biketrial. A stejně, jako v minulých číslech byly představeny kluby z Ostravy nebo z Brna, rádi dáme prostor i vám.

U nás v Olomouci takto dáváme část výtisků do infostojánků na celkem tři pracoviště Domu dětí a také na Centrum Semafor, kde se v rámci dopravní výchovy vystřídá za týden několik set dětí ze základních škol. Určitě ne všichni z nich přijdou k nám do klubu :-), ale třeba se časem přestanou ptát, jestli "biketrial je to skákání a salta na u-rampě". A někteří z nich možná přece jen přijdou biketrial zkusit. Využijte naší nabídky a zkuste si své nové členy ulovit i vy - návnadu rádi dodáme. Stačí napsat nebo se domluvit na závodech.

30.4.2014, RJ

Report a výsledky Cyklotrialových her mládeže

Jako každou premiéru, i sobotní soutěž mládeže podle pravidel UCI předcházela nervozita, jestli jsme při přípravách něco podstatného nepřehlédli. Obavy vyvolávaly i nejisté předpovědi počasí ve stylu "nebude-li pršet, nezmoknem". Páteční odpoledne, kdy jsme začali navážet materiál pro stavbu tratí, se přiklonilo k mokré variantě a v půl osmé jsme v průtrži mračen zatroubili na ústup... celý report najdete zde a výsledky včerejšího závodu na Semaforu jsou ke stažení tady. Aktualizace: na Rajčeti už jsou fotky od Markéty!

27.4.2014, RJ

Pozvánka na Slovensko - preteky

Ze Slovenska přišla pozvánka na prvomájové závody v Kysuckom Novou Meste(z Olomouce asi 2 hodiny cesty), pojede se podle pravidel BIU a nepotřebujete mezinárodní licenci, stačí vám národní - co vy na to? Podrobnosti v příloze.

20.4.2014, RJ

Chodící kameny

Po několika letech jsme nechali zase jednou přerovnat kameny v trialparku. Děkujeme STAVESu za poskytnutí bagru i se strojníkem, rukama by se nám to fakt tahat nechtělo :-) Díky i všem ostatním brigádníkům a Markétě, která krom sečení trávy stihla udělat i pár fotek - najdete je v galerii na Rajčeti.

19.4.2014, RJ

Přestaňte poskakovat na tom kole a sedněte aspoň na chvíli k televizi!

Termín vysílání cyklotrialového Faktor-U je už 24. dubna. Najdete jej buď na ČT :D od 15:15, nebo v internetovém vysílání České televize. Pořad Faktor-U přibližuje dětem městské sporty a je udělaný hodně zajímavě - na uvedeném odkazu najdete i minulé díly, stojí za shlédnutí.

17.4.2014, RJ

První závod Her mládeže - propozice

Přinášíme podrobné propozice na první soutěž letošních Cyklotrialových her mládeže, která se koná v sobotu 26. dubna v Olomouci v Centru Semafor. Z organizačních důvodů jsme byli nuceni posunout hodinu startu na 13:00, alespoň nemusíte ráno spěchat. Kromě závodu samotného se můžete těšit na drobný doprovodný program olomouckého Domu dětí nebo ukázky trialu od zkušených jezdců.

3.4.2014, RJ

Ochoz - fotky

Na Rajčeti najdete fotky z prvního dne soustředění, postupně přibydou další. Je na nich vidět, že úplně bez talentu tato mládež rozhodně není.

16.4.2014, RJ

Ochoz - report

Společné foto netalentované mládeže

Psát nějaké sáhodlouhé reporty o mezinárodním soustředění mládeže na Ochoze snad ani nemá smysl, protože ti, kdo tam byli, vědí, a ti, kdo tam nebyli, můžou jen závidět. Čtvrteční kroupy, páteční ranní zmrzlá louka, pětadvacet jezdců, starý náhon se sjezdem smrti, rozcvičky pod vedením tělovýchovného referenta, Ledová královna, remíza s jihomoraváky a Andulka, která jede autem s hadilovem z bodu A do bodu B...

Velké poděkování holkám, které se staraly o kuchyň, trenérům za trpělivost a vám všem za příjemnou společnost - těšíme se na vás zase za rok (případně hned zítra na tréninku).

V galerii je prvních pár fotek, na ty zbývající a na videa si musíme počkat, až je fotografové stihnou zpracovat. Kdo postrádáte mikinu, ručník, batůžek, koukněte na klubový facebook, nálezy jsou uloženy u Valentů.

13.4.2014, RJ

Změna místa prvního závodu MS

BIU oznámila změnu místa konání prvního závodu letošního MS z Muiňosu do Bueu - městečka přímo na pobřeží Atlantiku, takže plavky rozhodně s sebou. Je to sice o 150 kilometrů dál, než původní lokace, ale to by vás rozhodně nemělo odradit od toho pustit se přesně za měsíc na prvním závodě v Brně do boje o nominaci! Navíc je skoro jedno, jestli pojedete na závod kilometrů 2718 nebo 2843...

3.4.2014, RJ

Soustředění na Ochoze - info pro přihlášené

Pro ty z vás, kdo jste se přihlásili na soustředění do Ochozu, máme pár upřesňujících informací. Peníze budeme vybírat až na místě v hotovosti (pokud jste je poslali na účet, nebojte, najdeme je tam, jen nám to dejte vědět). Místo konání turistická základna DDM Ochoz u Konice, GPS souřadnice 49°36'2.728"N, 16°55'44.746"E. Příjezd od Olomouce po silnici 448 směr Konice, za obcí Budětsko odbočit vpravo do Ochozu, obec projet a uhnout směrem na Rakůvku (nikoliv na Klužínek!!!), po 500m odbočka vpravo před mostkem na polní cestu. Sraz ve čtvrtek mezi desátou a dvanáctou, první trénink po obědě. Kdo chce, vemte si kolo na výlety po okolí.

Dětem s sebou: oblečení na kolo (+ rezervní) a do chaty, plavky + ručník (jen jako náhradní program pro případ špatného počasí), rezervní boty (je tam potok), oblečení pro případné vycházky i za špatného počasí (které ale zdá se že nehrozí). Kartičku zdravotní pojištovny, podepsané prohlášení o bezinfekčnosti. Ostatní dle vlastního uvážení, zkuste dětem rozmluvit elektronické přístroje.

2.4.2014, RJ

Poprvé v Bystřici...

V pondělí se letos poprvé trénovalo v Bystřici. A taky uklízelo, hrabalo, klábosilo a fotilo. Více na Rajčeti.

2.4.2014, RJ

Závod na přání? Proč ne

Na facebooku Funtownu proběhla krátká diskuze nad startovní listinou BIU pro sezonu 2014, respektive nad počtem jezdců, kteří jsou do startovky zapsaní. Toto téma nás v klubu zajímá a kromě komentáře přinášíme také jedinečnou nabídku závodu na přání...

28.3.2014, RJ

Revue číslo 8

Osmé číslo Biketrialové revue přináší pro nováčky průvodce jejich prvním závodem, těm o trochu zkušenějším možná pomůže lépe se zorientovat v systému soutěží. Nechybí ani pozvánky na akce v dubnu, které shodou okolností pořádá obě náš klub: Jarní soustředění na Ochoze a Cyklotrialové hry mládeže. Abonentům Revue posíláme poštou, ostatní si ji mohou přijít vyzvednout třeba na soustředění.

27.3.2014, RJ

Sport v regionech: Kouzelníci na kolech

"Nekoncentrovanost a nepřesnost. Po druhém kole jsem se rozhodil po jedné nepodařené sekci a potom to už bylo v prdeli..." Kdo z jezdců takto do kamery České televize ohodnotil svůj výkon na olomouckém Zimním závodě, se můžete podívat v internetovém vydání pořadu Sport v regionech, který se premiérově vysílal dnes odpoledne.

20.3.2014, RJ

Startovní listina a nové názvy kategorií

Na biketrial.cz je zveřejněna startovní listina pro letošní sezonu. Je na ní zapsáno téměř sto jezdců a zbrusu nové názvy kategorií v Přeboru ČMF. Zapomeňte na beginnery, od letoška se budete jmenovat Růžoví hobíci. Změny provází i hodně diskutovanou kategorii femine, komise konečně přišla na to, že pokud chce výsledky ze světových závodů, nemůže nechat na domácích soutěžích jezdit ve stejných tratích Máju i Denisu... Jak to tedy vymysleli pro letošní rok se dočtete zde.

11.3.2014, RJ

Fotky ze soboty

7.3.2014, RJ

Závody pro mládež - Česká republika

Zaregistrovali jsme na sobotní soutěži několik dotazů, jaké další závody pro začátečníky jsou letos připraveny. Nabízíme proto přehledný kalendář, kde jsou uvedeny soutěže a akce vhodné pro mládež a začínající jezdce.

4.3.2014, RJ

Jarní soustředění Ochoz u Konice

V termínu 10.-13.4. pořádáme pod hlavičkou SC BTR Olomouc Jarní soustředění mládeže v osvědčené lokalitě Ochozu u Konice. Podrobnosti a přihláška zde. Jak to vypadalo na ochozském soustředění vloni se můžete podívat v galeriích na Rajčeti - první, druhá.

2.3.2014, RJ

Výsledky a report ze Zimního závodu

Výsledky ze sobotního závodu jednotlivců jsou ke stažení zde - dopoledne i odpoledne. Děkujeme za účast, jsme rádi, že vás přijelo tolik. Kdo chce, může si přečíst krátký report.

2.3.2014, RJ

Nová Revue

Nové číslo Biketrialové revue má fialovou barvu a hlavní článek nese nadpis "Biketrial není jen pro kluky". Takže koho zajímá, pro koho jiného tedy je biketrial určený, přijďte si v sobotu pro březnové vydání na závody do haly! Anebo objednávejte v e-shopu, případně si zajděte časopis vyzvednout do Domu dětí a mládeže.

24.2.2014, RJ

Změny v kalendáři BIU

BIU dnes oficiálně potvrdila zrušení jarního Světového poháru v Barceloně (30.3.) Změna je i v domácím kalendáři, naštěstí ne tak razantní, že by se něco rušilo - jen závod v Březové se přesouvá z 30.8. na 4.10. To je dobře, alespoň bude mezi závody MS a druhou půlkou domácí sezony jeden víkend čas vydechnout a vyprat a usušit dresy...

14.2.2014, RJ

Cyklotrialové hry mládeže 2014

Seriál čtyř závodů v cyklotrialu pod patronátem Českého svazu cyklistiky přináší dětem a mládeži ve věku 6 až 16 let možnost vyzkoušet si trial podle pravidel UCI. Soutěže jsou otevřeny všem: zkušeným jezdcům i novým zájemcům o trialový sport. Termíny závodů mimo soutěže federace BIU poskytují skvělou příležitost nezávazně si zkusit "ten druhý" trial - i když my říkáme, že trial je jen jeden.... více informací zde.

11.2.2014, RJ

Faktor U jde do vysílání!

Od 20. února se začíná vysílat na programu "Déčko" České televize pořad Faktor U, který mapuje městské sporty. Díl věnovaný trialu, na jehož natáčení se podílely i děti z našeho klubu, by měl být vysílán ve čtvrtek 1. května od 15:15, repríza v neděli 4. května od 16:50 na ČT - D. Nenechte si ujít těch patnáct minut slávy našeho klubu! A díky Alešovi, že nás do toho zapojil.

10.2.2014, RJ

Zimní halový závod jednotlivců a družstev Olomouc 2014

Po roce vás opět zveme na již třetí ročník zimních halových závodů, které proběhnou v sobotu 1. března 2014 v Olomouci-Bystrovanech v hale na pevnůstce.

Dopolední závod jednotlivců v dětských kategoriích na tratích růžová, bílá, zelená a modrá (beginner D, poussin, benjamin a minime) bude letos zpestřen samostatně hodnocenou soutěží družstev, více se dočtete v propozicích. Odpoledne naváže závod v kategoriích hobby (modrá) a volná červená. Připraveny pro vás budou 4 kontrolní úseky, pojede se na tři kola.

Je jedno, jestli jste velcí nebo malí, zkušení nebo začátečníci, registrovaní nebo neregistrovaní, Češi nebo Slováci, přijeďte si zazávodit nebo se jen tak kouknout, jak to jde ostatním. Přihlášky stačí na místě.

1.2.2014, RJ

Biketrial na Tourism Expo Olomouc 2014

O víkendu 14.-16.února 2014 se koná na olomouckém výstavišti v nově otevřeném pavilonu A výstava Tourism Expo. Po celé tři dny konání výstavy máte možnost navštívit prezentační stánek biketrialu (vedle stánku Vodák sportu), kde vám rádi náš sport a klub nejen představíme, ale budete mít možnost si biketrial rovnou vyzkoušet! Kola a přilby vám zapůjčíme a je jen na vás, jak si poradíte s připravenou překážkovou tratí. V sobotu 15.2. navíc mezi 14 - 16 hodinou proběhnou dvě exhibiční vystoupení členů Biketrial klubu Olomouc. Těšíme se na vás.

1.2.2014, RJ

Kalendár pretekov na Slovensku

Ze Slovenska jsme dostali jejich letošní kalendář soutěží, jak víte, tak naše státy vzájemně uznávají své národní licence a proto kdo by měl chuť udělat si výlet za hranice, určitě může.

29.1.2014, RJ

Únorová Biketrialová revue

Tématu federace BIU a letošnímu mistrovství světa se věnujeme i v novém čísle Biketrialové revue. Kromě toho pokračuje seriál o soutěžních pravidlech, nechybí pozvánka na halový závod (propozice budou zde na webu během pár dní). Revue je k dispozici na obvyklých místech včetně e-shopu.

28.1.2014, RJ

Nové termíny závodů mistrovství světa

Vedení BIU zveřejnilo kalendář s termíny soutěží letošního mistrovství světa, které se od těch předběžných poněkud liší:

19.1.2014, RJ

Aktualizovaná mapa biketrialových lokalit

Na mapě českých biketrialových lokalit jsou zaktualizovaná místa letošních závodů MČR / PČR, přidali jsme i zimní kryté haly, kam si můžete přijít zajezdit, kdyby přeci jen někdy letos začalo sněžit.

17.1.2014, RJ

Cesta do pravěku 5. díl (poslední část?)

Mapování historie českého biketrialu dospělo bohužel asi k poslednímu dílu - dostali jsme se na dno krabice s archivem materiálů a další k dispozici prozatím nemáme. Na vaší další pomoci proto záleží, jestli Cesta do pravěku skončí v roce vzniku BIU a zániku Československa, nebo zda bude pokračovat i dál.

16.1.2014, RJ

Nové fotky v galerii

Do naší externí galerie na Rajčeti přidala Markéta tři fotoalba - dvě z nich jsou ještě z podzimních tréninků u Domu dětí (jedno, druhé) a třetí je z lednového tréninku v hale.

13.1.2014, RJ

Kalendář závodů 2014

Včera byl zveřejněn kalendář závodů na letošní sezonu. Zatím je označován jako "předběžný", případné změny však budou snad jen dílčí.

8.1.2014, RJ

Český biketrial v roce 2014

První novoroční dárek už stihli všem trialistům dát desperáti Gerža - Kolář - Matějíček spojení do projektu All We Together v podobě vtipného westernového videa, které najdete na uvedeném odkazu. Jsou ale i další věci, které vás letos čekají a na které se můžete těšit. Kromě domácího seriálu závodů MČR / PČR (ten odstartuje přesně za čtyři měsíce v sobotu 3. května již tradičně v Brně - Kníničkách) bude letos Česká republika opět hostit nejen závod ze seriálu mistrovství světa, ale i mistrovství Evropy. "Svět" se pojede o letních prázdninách v Tanvaldu, Evropa na konci září ve Znojmě.

Není však nutné jen pasivně čekat do května. V republice funguje osm krytých hal (Hamry nad Sázavou, Znojmo, Brno, Olomouc, Přerov, Český Těšín, Hrádek nad Nisou a Prusice u Kostelce), kam si můžete přijít zajezdit i v zimě (která třeba taky letos přijde). Do kalendáře si poznamenejte datum 1. března, kdy pro vás v Olomouci plánujeme "Zimní závod jednotlivců a družstev" a další datum, které by vás mohlo zajímat, je 10.-13. dubna, kdy náš klub chystá jarní soustředění na Ochoze. Kapacita základny bude přednostně nabídnuta členům klubu, zbudou-li volná místa, rádi je nabídneme i ostatním zájemcům. Hlásit se můžete předběžně již teď.

3.1.2014, RJ

Licence 2014

Na oficiálních stránkách je ke stažení formulář žádosti o licence na nadcházející sezonu, vyplněný a potvrzený od lékaře jej přineste na trénink nejpozději ve středu 15. ledna. Bližší informace mají členové klubu ve své e-mailové schránce.

3.1.2014, RJ


Starší aktuality - archiv 2013

Aktuality za rok 2013 byly přesunuty do archivu 2013.

11.6.2014, RJ

Starší aktuality - archiv 2012

Aktuality za rok 2012 byly přesunuty do archivu 2012.

30.8.2013, RJ

Starší aktuality - archiv 2011

Aktuality za rok 2011 byly přesunuty do archivu 2011.

14.9.2012, RJ

Archiv reportů, výsledků a článků

Starší články a reporty lze přehledně najít i v archivu článků a archivu výsledků.

30.8.2013, RJ


NAVRCHOLU.cz