Biketrial Olomouc: často kladené otázky

Je biketrial finančně náročný?

Náš klub vybírá od dětí 600,- Kč za pololetí, od dospělých členů 150,- Kč za půl roku. Pokud se rozhodnete s biketrialem začít, potřebuje jezdec do začátku standardní přilbu na kolo (kterou většinou má), vhodné jsou prstové rukavice a chrániče holení - postačí třeba fotbalové brankářské, investice v řádu desetikorun až stokorun. Trialové kolo do začátku vám zapůjčíme v klubu. Větší investicí je vlastní kolo (viz dále) a něco také stojí doprava na závody, ale v porovnání s ostatními sporty není biketrial náročnější.

Potřebuji vlastní kolo? Kolik stojí?

Klub disponuje několika klubovými koly, která nabízí novým zájemcům k zapůjčení a není proto nutné hned od počátku pořizovat si vlastní kolo. Počet těchto kol je ale omezen a záleží i na vhodné velikosti, nicméně klub se snaží vždy najít nějaké řešení, aby nováčci měli na čem začít. Po čase (půl roku, rok, dva) se ale jezdci obvykle poohlíží po vlastním kole, starší (ale použitelný model) z druhé (třetí...) ruky se dá pořídit za cenu od cca 5 tisíc korun, kdo to myslí s trialem a závody vážněji, musí čekat investici řádově kolem 20 tisíc. Špičková kola pro reprezentanty stojí padesát tisíc.

Musíme chodit na každý trénink, když to nestíháme?

Samozřejmě jsme rádi, když vezmete náš sport vážně a zapojíte se do tréninků, které jsou dvakrát týdně. Na druhé straně budeme raději, když k nám budete chodit alespoň jednou za týden, než kdybyste nechodili vůbec.

Kde trénujete? A jezdíte i v zimě?

K tréninku využíváme především areál Skalka ve Velké Bystřici a Trialpark u Domu dětí a mládeže. Tato místa střídáme, aktuální plán a rozpis je vždy dostupný na našem webu v sekci "tréninky". Na podzim, když se brzy stmívá, býváme hlavně u Domu dětí, kde se dá svítit, v zimě pak míváme pronajatou krytou halu - trénujeme po celý rok dvakrát týdně, přes zimu navíc pro zájemce přibývá i možnost chodit jednou za týden do tělocvičny.

Můžeme se přihlásit i po skončení náborové akce?

Samozřejmě, jsme otevření novým členům po celý rok. Přijďte.

Musí jezdit hned na závody?

Ne, nemusí. Závody nejsou povinné, na druhé straně nabízí dětem možnost získat nějakou motivační odměnu. Někdo ale není soutěživý typ a nerad se srovnává s druhými a tak nikoho nenutíme.

Jsou tréninky, i když je mokro?

Obecná poučka zní, že se trénuje za každého počasí, neboť na závodech si také počasí nejde vybírat. Nicméně chápeme, že dětem (čti: rodičům) se v dešti na trénink příliš nechce. Odpověď tedy zní: ano, pokud nepadají trakaře, trénujeme. Nejste-li si jisti, zda to co z nebe padá, jsou už trakaře nebo stále jen mírný déšť, volejte (+420 721 048 805)

Musíme se hned přihlásit a zaplatit příspěvky?

Ne, každému necháváme měsíc na vyzkoušení a rozkoukání. Pokud během té doby zjistíte, že vám biketrial nesedl, nic se neděje - jen nám, prosím, řekněte, proč odcházíte. Pokud naopak za ten měsíc zjistíte, že vás náš sport baví, tak vás samozřejmě rádi zapíšeme do klubu (s čímž souvisí i povinnost zaplatit příspěvky).