Report - MS BIU #3 Tanvald, část druhá

Nelze začít jinak: máme Mistra! Vašek Kolář to dokázal a třetím vítězstvím potvrdil, že letošní titul mistra světa v kategorii elite mu patří zcela právem.

Na rozdíl od soboty bylo ještě chladněji - kdyby byl říjen, byl by to pěkný den, ale na srpen má člověk přeci jen jiná očekávání. Sníh ale nepadal, alespoň ne přímo na závodišti, a dešťové přeháňky byly naštěstí jen krátké. Sekcí na jezdce čekalo deset a jakkoliv to na první pohled nevypadalo, hodnotili je také jako lehké. Stejně jako v sobotu byly rozmístěny v těsném okolí tanvaldského kempu, závěrečná desátá sestavená z klád byla přímo v areálu.

V juniorské kategorii nastoupilo šestnáct jezdců a čeští fanoušci samozřejmě se zájmem sledovali především Ondru Šenka, který měl na kontě dvě druhá místa a slušný náskok na třetího Bonaldu. Bohužel první kolo moc radosti nepřineslo. Série chyb a 22 trestných bodů znamenala po prvním kole třinácté místo. Naopak velmi dobře jel Marek Hlávka, s pouhými šesti body po prvním kole třetí. Ve druhém kole se Ondra vzpamatoval, zajel za skvělé 4 body, ale bohužel bodová zátěž byla příliš vysoká a skončil devátý. Marek bohužel ve druhém kole nějaké body připsal a pouhé dva jej dělily od medaile. Čtvrté místo je přesto úspěch. Podobně jako Ondra se propadl i vedoucí Arvis Dermaks, který ale druhé kolo zajel za jediný bod a vytáhl to na bronz. První Marc Bonalda, druhý Nicolas Fleury.

V seniorech nenechal nic náhodě Martin Kakáč a na pečlivě připravených tratích zvítězil s čistým kontem. Druhé místo Joan Figueras, třetí Juan Pedro Garcia. Vedoucí jezdec, Bernat Seuba, po jedné pětce skončil čtvrtý.

S největším napětím samozřejmě všichni sledovali elitu a Vašek své příznivce nezklamal. Na zisk titulu mu stačilo skončit nejhůř čtvrtý, ale on sám nepřipouštěl před závodem jiné místo než první. Co si předsevzal, to splnil. Druhé místo Raul Guttierez, třetí Ben Savage.

Na vyhlášení výsledků jsme si museli chvíli počkat a protože se vyhlašovaly jak výsledky tanvaldské, tak celkové, trvalo to celou věčnost - to se ale nedá nic dělat. Po vyhlášení elity vypukly bouřlivé ovace, takže se málem zapomnělo na kategorie poháru národů a konstruktérů - ale ty stejně všichni vnímají jako cosi navíc, takže by se nic nestalo.

Třiadvacáté mistrovství světa BIU je minulostí a minulostí je i jeho dosavadní podoba, na příští ročník se chystá celá řada změn. BIU schválila jednokolové mistrovství světa (nebude již jako seriál), chystá se tým mezinárodních rozhodčích (konečně!) a kategorie elite bude otevřena všem - jezdec si tedy bude moci volně vybírat, jestli chce jet seniory nebo elitu.

Výsledky neděle

Celkové výsledky 23. mistrovství světa BIU

Girls

Poussin

Benjamin

Minime

Elite femine

Senior

Junior

Elite

24.8.2014, RJ


NAVRCHOLU.cz